Złap
zniżkę

Na której ręce nosi się zegarek

0
Na której ręce nosi się zegarek

Obecnie wiele osób nie nosi na ręce zegarka, sprawdzając czas na swoim telefonie komórkowym. Jednak taki dodatek już dawno przestał pełnić czysto praktyczną funkcję, stanowiąc też stylową ozdobę na co dzień. Kupiłeś pierwszy zegarek, na której ręce jednak go nosić, aby wyglądał on dobrze i był dla Ciebie wygodny?

Pierwsze zegarki na rękę pojawiły się w Europie już w XVIII wieku i od tego czasu zwyczajowo nosi się je z lewej strony. Powód jest dość prozaiczny, bowiem takie umieszczenie zegarka bardziej odpowiada osobom praworęcznym. Takich ludzi w naszej populacji jest znacznie więcej, przez co jest to najczęściej spotykane umieszczenie.

Na której ręce nosić zegarek?

Nowoczesne zegarki nie wymagają od nas codziennego nakręcania, w końcu zaopatrzone są w mechanizmy działające na baterie, przez co nie musimy mieć łatwego dostępu do korby. Dlatego warto kierować się tutaj naszymi osobistymi preferencjami, a nie tym, na której ręce zegarek noszą inni.

Aby dowiedzieć się jak nosić zegarek najlepiej wypróbować oba warianty, dzięki czemu upewnimy się, która strona jest dla nas bardziej naturalna. Zegarek na prawej ręce noszą przeważnie osoby leworęczne, jednak nie jest to regułą, w końcu nasza wygoda jest w tej kwestii najważniejsza i warto na niej się skupić.

Zegarki dla leworęcznych - czy istnieją?

Mimo, że na świecie żyje około 15% osób leworęcznych, to nadal marki produkujące zegarki nie przygotowują dla nich specjalnej oferty. Wyjątek stanowią modele profesjonalne, głównie sportowe, w których dopracowany jest każdy szczegół. To, na której ręce zegarek się znajduje może być kluczowe w trakcie np. prowadzenia auta.

Zegarki dla leworęcznych można spotkać w przypadku najdroższych modeli. W ich przypadku korba jest umieszczona w takim miejscu, do którego łatwo można trafić lewą ręką. Niestety nawet u najbardziej renomowanych firm takie produkty występują pojedynczo i na pewno nie dotyczą wszystkich serii zegarków.

Czarno-srebrny zegarek GeekThink na pasku

Źródło: https://niwatch.pl/czarno-srebrny-zegarek-geekthink-na-pasku

Co mówią zasady savoir-vivre?

Odpowiedź na pytanie, na której ręce nosi się zegarek nie jest dokładnie sprecyzowane w zasadach savoir-vivre. Raczej jednak unika się umiejscowienia go na prawej ręce czyli tej, którą witamy się z nowo poznaną osobą. Mimo to, nie trzeba kierować się normami w kwestii jak nosić zegarek i bardziej postawić na własną wygodę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium